صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > آیا ذره ای ترحم در سیاستمداران آمریکا می بینید؟!
 


  چاپ        ارسال به دوست

ادعای حقوق بشر غرب را بنگرید...

آیا ذره ای ترحم در سیاستمداران آمریکا می بینید؟!

چهارشنبه شب در یکی از زندان‌های آمریکا فاجعه‌ای دردناک رقم خورد، این فاجعه جزئیات اعدام یک زندانی به نام «کلیتون لاکت» بود که قضات او را به اعدام به وسیله داروهای کشنده محکوم کرده اند؛ لاکت نیز برای اجرای این حکم به زندان اوکلاهاما فرستاده شده بود.

پس از گذشت روزها  بالاخره روز اعدام فرا رسید ولی اینبار، مرگ بسیار دردناکی در انتظار لاکت بود چرا که به گفته فرمانده ارشد زندان قرار بود از «داروهای جدیدی» برای این اعدام استفاده شود. یعنی لاکت نه تنها محکوم به اعدام، بلکه محکوم به تبدیل شدن به موش آزمایشگاهی هم شده بود.


البته تلاش‌های «دیوید اتری» وکیل لاکت نیز برای جلوگیری از این اقدام ضدبشری، موفق واقع نشد و جلادان حتی زودتر از موعد مراسم اعدام را به مرحله اجرا رساندند.

 

ساعت 18:23 اعدام آغاز شد و لاکت به آرامی چشم‌های خود را باز و بسته می‌کند و از ترس به خود می‌لرزد.

 

ساعت 18:29 آمپول اول سم جدید تزریق شد و لاکت چشم خود را بست و از درد سیاه شد و مثل کودکان به گریه افتاد ولی هنوز هوشیاری خود را داشت.

 

ساعت 18:33 لاکت بیهوش شد ولی در عین بیهوشی باز هم از فشار درد ناله می‌کرد و به خود می پیچید.

 

ساعت 18:40 لاکت دهانش را تکان داد و شروع به تشنج کرد و کف و خون از دهانش خارج می شد.

 

ساعت 18:50 آمپول دوم تزریق شد و لاکت در حالی که بدنش باد کرده بود مثل یک حیوان سر بریده شروع به تکان خوردن کرد و دچار خونریزی شدید شد.

 

ساعت 19:06 بالاخره لاکت با خونریزی بسیار شدید دچار پارگی سیاه رگ شد و با پس از 37 دقیقه زجر کشیدن جان خودش را از دست داد.

 

«رابرت پاتن» مدیر اصلاحات زندان اوکلاهاما درباره این اعدام و زجرکش کردن فرد اعدامی گفت: واقعا این اعدام یکی از دردناکترین اعدام هایی بود که در این زندان انجام شده بود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: داروهای جدید که بر روی افراد اعدامی آزمایش می‌شود، بسیار خطرناک بوده و مرگ وحشتناکی را برای آنان رقم می‌زند.

 

همچنین در این‍باره ،رسانه‌های محلی تگزاس، میسوری و اوهایو نوشتند که این اعدام که به شکل وحشیانه صورت گرفت باید سرکوب شود چرا که جنایتکاران نیز نباید به این روش زجرکش شوند.

 

«مری خالن» جمهوری‌خواه آمریکا پس از این اعدام دستور داد تا اعدام بعدی با این شیوه غیرانسانی تا اطلاع ثانوی لغو شود تا از خشم مردم و تحریک افکار جامعه آمریکایی کمی کاسته شود.

 

همچنین خالن دستور داد تا به مشکلات داروها رسیدگی شود و جلادان مرگ نیز این چنین بی‌مهابا از این داروها استفاده نکنند.

 

ناگفته نماند که این دستور خالن به این دلیل بود که لاکت پس از مرگ دچار گندیدگی گوشت بدن شد به طوری که حتی ماموران انتقال جسد از جابجایی جسد لاکت امتناع می‌کردند و حتی جرات نگاه کردن به او را نداشتند.

البته مرگ لاکت یکی از صدها اعدامی وحشتانکی است که در ایالت‌های آمریکا رخ می دهد و از چشم مردم دور می‌ماند و در پشت درب‌های بسته و در سانسور شدید رسانه‌های آمریکایی انجام می‌شود...

هنگام اعدام کلیتون لاکت 51 دقیقه صرف پیدا کردن رگ مناسبی برای تزریق شد و بعد به دلیل پارگی یکی از رگ ها داروی تزریق شده به خوبی عمل نکرد و روند اعدام متوقف شد.لاکت 10 دقیقه بعد در حالی که دست و پایش را تکان می‌داد و چیزهایی زمزمه می‌کرد مرد.

اعدام لاکت در حالی اتفاق افتاد که بحث‌های جدی درباره قانونی بودن اعدام با تزریق مواد کشنده سه‌گانه در آمریکا در جریان است. این شیوه اعدام سال 1982 برای اولین بار در تگزاس آمریکا اجرا شد.

اولین دارو سیستم عصبی مرکزی را از کار می‌اندازد و زندانی را بی‌هوش می‌کند. دومین دارو عضلات را از کار می‌اندازد و تنفس را متوقف می‌کند و سومین دارو که پتاسیم کلراید است قلب را از کار می‌اندازد. 

هم اکنون نیز که افکار عمومی تحریک شده اند، بعضی از مقامات آمریکا سعی دارند ضمن تحریف اصل ماجرا، توجیهاتی برای عوام فریبی ارائه کنند...

 

منبع: خبرگزاری دانشجو و تابناک 


١٤:٠٢ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٣    /    عدد : ٥٢٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٧٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج