صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > قرآن راه رستگاری
 


  چاپ        ارسال به دوست

علی مع الحق والحق مع علی

قرآن راه رستگاری

بخشی از خطبه 176نهج البلاغه: 

آگاه باشید ! همانا این قرآن پند دهنده ای است که نمی فریبد، و هدایت کننده ای است که گمراه نمی سازد ، وسخنگویی است که هرگز دروغ نمی گوید. کسی با قرآن همنشین نشد مگر آنکه براو افزود یا از او کاست ،در هدایت او افزود واز کوردلی و گمراهی اش کاست.

آگاه باشید !کسی با داشتن قرآن ،نیازی ندارد وبدون قرآن بی نیاز نخواهد بود.پس درمان خود را از قرآن بخواهید،ودر سختی ها از قرآن یاری بطلبید، که در قرآن درمان بزرگترین بیماریها یعنی کفر و نفاق و سرکشی و گمراهی است.پس به وسیله قرآن خواسته های خود را از خدا بخواهید ،و با دوستی قرآن به خدا روی آورید،و به وسیله قرآن از خلق خدا چیزی نخواهید ، زیرا وسیله ای برای تقرب بندگان به خدا ، بهتر از قرآن وجود ندارد.

آگاه باشید! که شفاعت قرآن پذیرفته ، و سخنش تصدیق می گردد.آنکس که در قیامت ، قرآن شفاعتش کند بخشوده می شود ،و آنکس که قرآن از او شکایت کند محکوم است. در روز قیامت ندا دهنده ای بانگ می زندکه :((آگاه باشید امروز هرکس گرفتار بذری است که کاشته و عملی است که انجام داده  ، جز اعمال منطبق با قرآن)). پس شما در شمار عمل کنندگان به قرآن باشید ، از قرآن پیروی کنید، با قرآن خدا را بشناسید ، و خویشتن را با قرآن اندرز دهید ، و راءی و نظر خود را برابر قرآن متهم کنید ، و خواسته های خود را با قرآن نادرست بشمارید...


٠٨:٠٠ - سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٣    /    عدد : ٤٦٣٥٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢٤


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج